Меню

Регион
кнопка меню закрыть

Закрыть

Регион

"УДАР" "проштовхує" свій проект через Раду?

Сьогодні стало відомо, що апарат Верховної ради зареєстрував постанову опозиції про повернення до конституції в редакції 2004 року, повідомили кореспонденту The Moscow Post в Раді.
Автор:
Сьогодні стало відомо, що апарат Верховної ради зареєстрував постанову опозиції про повернення до конституції в редакції 2004 року, повідомили кореспонденту The Moscow Post в Раді.

"Є інформація, що вже зареєстрували (постанова. - прим.ред.). Реєстраційний номер 4154", - повідомив пресі народний депутат фракції УДАР Валерій Карпунцов.

Він зазначив, що в кабінеті голови Верховної ради Володимира Рибака триває нарада з лідерами фракцій. Так що зараз обговорюється питання внесення цієї постанови до порядку денного.

Цікаво, але народний депутат (фракція "Батьківщина") Олександра Кужель спростувала ці слова.

"Поки у мене немає такої інформації, але ми з ранку цього чекаємо", - зазначила вона.

Раніше опозиція вимагала поставити на голосування в сесійній залі 18 лютого постанову про повернення до конституції в редакції 2004 року, втім Партія регіонів була проти.

Нагадаємо, що під час Помаранчевої революції (на початку грудня 2004 року) президент Кучма (за підтримки соцпартії Мороза, компартії Симоненко, за підтримки прем'єр-міністра Януковича) поставив умову, що погодиться на "переголосування другого туру президентських виборів" тільки в обмін на ухвалення в парламенті "Конституційної реформи" (до цього часу Верховний Суд України вже ухвалив 3 грудня 2004 року рішення про "неможливість встановлення результату на виборах президента, з причини масових фальсифікацій").

Для подолання гострої політичної кризи, прагнучи зупинити ескалацію протистояння в країні, за вимогою політичних сил Леоніда Кучми, Віктора Януковича, соцпартії, компартії - 8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла 402 голоси "за", зокрема "за" голосувала вся фракція "Партії регіонів"; але не голосувала вся фракція "Блоку Юлії Тимошенко" і особисто Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко) Закон України № 2222-IV "про внесення змін до Конституції України" та (в пакеті до нього) "Закон про внесення змін у закон про вибори Президента" (останній дозволив провести переголосування другого туру виборів Президента). Президент України Леонід Кучма підписав ці документи негайно після голосування - на трибуні Верховної Ради.

Закон про зміни до Конституції (про політичну реформу) передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми управління - тобто формування уряду здійснював не президент, а "коаліція депутатських фракцій"; також термін повноважень Верховної Ради був продовжений до 5 років (за Конституцією-1996 - 4 роки).

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями закону, основні положення "Конституційної реформи" починали діяти з моменту інавгурації нового президента, а менш значущі положення (відносяться до системи місцевого самоврядування) з 1 січня 2006 року, або з 1 вересня 2005 (залежно від того, до 1 вересня 2005 року прийнятий "Закон про місцеве самоврядування" (законопроект 3207-1), який згодом так і не був прийнятий).

Тепер опозиція намагається повернути Конституцію 2004 року, але навряд чи це у неї вийде...