Головою комісії парламент затвердив віце-спікера Руслана Кошулинського. Крім того, до складу комісії увійшли народні депутати Світлана Фабрикант (Партія регіонів), Володимир Яворівський ("Батьківщина"), Марія Матіос ("УДАР"), Ірина Фаріон ("Свобода").
За постанову про створення цієї комісії проголосували 275 депутатів з 341.
Нагадаємо, що 23 лютого 2014 року на екстреному засіданні Верховної ради України 232 депутати проголосували за прийняття Закону № 1190 "Про визнання таким, що втратив чинність Закону України „Про засади державної мовної політики“. У той же час лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок пообіцяв прийняти новий закон про мови, який буде розроблятися спільно з представниками національних меншин. Через два дні лідер партії УДАР Ст. Кличко заявив, що "це рішення було неправильним. До цього питання потрібно було підходити не сьогодні, а через місяць, через два. Ми цей закон тепер повинні переглянути".
Генеральний секретар Ради Європи висловив жаль з приводу скасування закону. Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин заявила, що "Рішення Верховної ради України про скасування закону про основи державної мовної політики від 2012 року може призвести до подальшого загострення". З критикою скасування закону виступили представник МЗС Росії з прав людини і спікер Ради Федерації РФ. Міністри закордонних справ Болгарії і Румунії розцінили скасування закону як крок у невірному напрямку, міністр закордонних справ Греції висловив розчарування їй.
Представник МЗС Угорщини заявив, що скасування закону "може поставити під питання прихильність нової української влади демократії" і висловив серйозну заклопотаність. Президент Румунії висловив здивування, а міністр закордонних справ Польщі назвав скасування закону помилкою.
28 лютого представник Турчинова, призначеного Верховною Радою в. о. президента, заявив, що Турчинов накладе вето на закон про скасування мовного закону