Однак , головуюча в Євросоюзі Литва не "бачить можливості" підключення Росії до переговорів , пославшись на те , що асоціація з Україною - це двосторонній процес
"Я сумніваюся , що ми можемо включити когось ще в наш двосторонній діалог з досягнення угоди " , - заявив раніше глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус .
"Пропозиція про тристоронній угоді між ЄС , Україною і Росією можна було б обговорити за умови , що всі сторони є надійними партнерами. Президент Янукович , однак , поки не був надійним партнером " , - вважає лідер фракції соціалістів Європарламенту (ЄП) Ханнес Свобода .
Однак , Україна продовжує наполягати на необхідності таких переговорів.
"Ми запропонували провести переговори у тристоронньому форматі за участю з Європейським союзом і Росією. Російська Федерація дала згоду на проведення таких переговорів. Рішення про припинення підготовки асоціацію з ЄС важке , але єдине можливе в тій економічній ситуації , яка склалася на Україні . Воно продиктоване виключно економічними причинами , анітрохи не змінюючи стратегічного напрямку розвитку України , закріпленого законом про основи внутрішньої і зовнішньої політики. Останньою краплею стала позиція МВФ , викладена в листі від 20 листопада. Умови : підвищення тарифів на газ та опалення для населення приблизно на 40%; зобов'язання заморожування базової зарплати , мінімальної зарплати , загальної зарплати на поточному рівні ; істотне скорочення витрат на бюджетні цілі , зниження субсидій в енергетиці ; поступове згортання звільнення від ПДВ для сільського господарства і інших галузей " , - заявив український прем'єр Микола Азаров.
Експерти впевнені , що Україна правильно зробила , що прийняла рішення про припинення процесу інтеграції України з ЄС. Так що тепер для України відкрити шлях до Митного Союзу з РФ , Білоруссю і Казахстаном !