Який почав роботу саміт " Східного партнерства" у Вільнюсі не приніс його організаторам бажаного результату , оскільки раніше президент України Віктор Янукович вирішив , що він не підпише угоду про асоціацію між Україною та ЄС.
У підсумку так і сталося , хоча подібне угоду підписала , наприклад , Грузія . Зате Євросоюз посилив свій тиск на Україну .
Так цілий ряд європейських ЗМІ , в тому числі і впливове видання Times , з посиланням на думку провідних європейських політиків прямим текстом написали , що "Янукович програє президентські вибори під контролем спостерігачів з ЄС"
Іншими словами тиск на президента України Віктора Януковича , який , на думку керівництва ЄС , знаходиться в російському таборі , вийшло на шлях прямих погроз . Більше того , за чутками , так званий " евромайдан " у Києві так само був організований за участю європейських спецслужб.
Більше того , європейська преса відкрито називає той факт , що " не менше 100 тисяч прихильників " (за підрахунками спостерігачів ЄС) угоди про асоціацію України з ЄС у неділю заповнили площі Києва , нової " помаранчевої " революцією.
Відзначимо , що ця " PR- атака " на Віктора Януковича з боку ЄС почалася відразу після того , як Янукович пояснив причини призупинення євроінтеграції , пославшись на неготовність економіки .
При цьому в ЄС інтерпретують , що це саме Росія змусила Україну відмовитися від підписання угоди про асоціацію з ЄС , хоча Росія у внутрішні справи України не лізе.
Більше того , президент РФ Путін публічно заявив , що Росія не втручається у внутрішні справи України . Та й Янукович заявив , що ЄС виставив Україні " кабальні умови".
До речі , на тлі атаки на Януковича Євросоюз продовжує захищати Юлію Тимошенко. Так європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле заявив , що ЄС не має наміру міняти свою позицію з питання відправки екс -прем'єра України Юлії Тимошенко на лікування за кордон для того , щоб переконати Київ підписати з Євросоюзом Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі
"Що стосується Євросоюзу , то ми чітко заявили , що однією з умов підписання Угоди про асоціацію є вирішення питання виборчого правосуддя , усунення його наслідків та недопущення його повторення в майбутньому" , - заявив Штефан Фюле.
Так Фюле відповів на питання про те , чи готовий ЄС виявити деяку гнучкість для того , щоб підписати Угоду про асоціацію з Україною , зокрема, переглянути вимога про лікування Тимошенко за кордоном.
"Це зажадає політичної волі від українського керівництва , а також рішучих дій і відчутного прогресу на умовах , висунутих Євросоюзом у грудні 2012 року" , - резюмував Фюле.
Так що Європа зробила ставку на Тимошенко. Але чи не означає це , що Януковичу слід зробити ставку на Росію ? ..