"Вашiнгтонська хартія - спроба заповнити вакуум безпеки, в якому знаходиться наша країна, сигнал Російськiй Федерації, що є межі, які не повинна переступати жодна держава, намагаючись відновити сфери свого впливу", - так охарактеризував тижневик підписаний документ.
Американський посол у свою чергу висловив радість від завершення переговорів і підписання держсекретарем Сполучених Штатів Кондолізою Райс та міністром закордонних справ України Володимиром Огризком українсько-американської Хартії про стратегічне партнерство.
За словами Тейлора, в першому розділі хартії підтверджується незалежність, суверенітет і територіальна цілісність двох країн, а також недоторканність кордонів. "Ці принципи - фундаментальні в наших відносинах", - підкреслив дипломат.
Він пояснив, що "Хартія не зобов'язує жодну з двох сторін надавати допомогу військовими засобами". При цьому, стверджує Тейлор, якщо будуть порушення кордону, то в цьому випадку "ми зустрінемося і обговоримо наші подальші кроки".
Другий розділ документа, за словами представника США, присвячений сфері оборони та безпеки.
"У ньому йдеться про те, що обидві країни зацікавлені в сильній, незалежній, демократичній Україні. Поглиблення її інтеграції в європейські структури є обопільним пріоритетом. У цьому розділі знову підкреслюється, що Україна буде членом НАТО. А, визнаючи глобальні загрози стабільності в світі, для їх запобігання Україна і Сполучені Штати будуть зміцнювати свою співпрацю в питаннях оборони і безпеки ", - зазначив посол.
Крім того, Тейлор розповів, що в документі прописані і конкретні кроки, спрямовані на підвищення рівня підготовки і поставок військової техніки для українських сил.
Також, за його словами, в хартії є ще кілька розділів. "Так, третій розділ присвячено питанням економіки, торгівлі та співробітництва у сфері енергетики. У четвертому йдеться про зміцнення демократії. А п'ятий розділ присвячений розширенню контактів між людьми та співробітництва в галузі культури. Тут мова йде і про те, що Україна вітає намір Сполучених Штатів збільшити свою дипломатичну присутність в Криму ", - пояснив дипломат.
При цьому додав, що формат присутності на півострові поки що обговорюється. "Але це може бути структура з певними консульськими функціями", - сказав він.
Також, за словами Тейлора, в підписаному двосторонньому документі йдеться і про енергетичну безпеку. "Збираємося почати роботу двосторонньої робочої групи з енергетичної безпеки, а також розвивати тристоронній діалог між Сполученими Штатами, Україною і Європейським Союзом", - пояснив посол.
Що стосується поточної ситуації - заборгованості України за газ, то, на думку Тейлора, "проблему треба вирішувати за столом переговорів, оскільки це комерційний спір".
"А якщо переговори нічого не дадуть - звернутися в міжнародний арбітражний суд. Але цей спір не можна вирішувати шляхом відключення споживачів від газу ", - підсумував дипломат.
Як повідомлялося, напередодні стало відомо, що документ, погоджений Україною та США для підписання, містить у собі ще ряд уточнень. Зокрема, в ньому йде мова про підтримку Києва в протистоянні з Москвою навколо виведення Чорноморського флоту Росії з Криму.
Коментуючи цей документ, заступник помічника державного секретаря США з питань Європи і Євразії Девід Меркель сказав, що мова йде про те, щоб відхилити заявку Москви на сферу впливу вздовж російських кордонів.
"Це чіткий сигнал з боку США та України, що їх партнерство міцне, і що Україна впевнено йде шляхом до демократії та європейської інтеграції", - підкреслив Меркель.